Google I/O 2012 – גוגל מראה לכולם מי הבוס

אם שמעתם או לא, בין התאריכים 27-29 ביוני התקיים אחד האירועים הגדולים בתחום המובייל העולמי. אני מדבר כמובן על Google I/O, שהתקיים במרכז מוסקוני בסאן פרנסיסקו, בו הוכרזו לא פחות מ-3 אבני דרך בעולם המחשוב הנייד, יחד עם הצגה של אינספור שירותים ומוצרים של גוגל. שלוש ההכרזות הגדולות קרו כבר ביממה הראשונה, ואני מדבר כמובן על אנדרויד 4.1 (Android 4.1 Jelly Bean), הטאבלט הראשון של גוגל (שנקרא Nexus 7), ומכשיר הזרמת מדיה סלוני (Nexus Q).

אירוע הפתיחה היה בהחלט מרשים. ההכרזות הגיעו בזו אחר זו, וכבר כשחשבנו שראינו הכל, סרגיי ברין נכנס (ממייסדי גוגל), עטור במשקפי המציאות הרבודה של גוגל. Project Glass הדהים את הקהל, כאשר צוות של פעלולנים צנחו צניחה חופשית, קפצו בעזרת אופניים, ביצעו סנפלינג על חלונות הבניין וקפצו אל הבמה, כל זה – כאשר הם מרכיבים את המשקפיים החכמים. אי אפשר שלא לחשוב שהמצגת המרשימה והפעלולים היו מפגן כוח מרשים, כזה שאמור לאותת למתחרות (ואפל בראשן) מי החברה הגדולה והחזקה בשוק היום.

Google Nexus 7, Google Nexus Q, Android 4.1 "Jelly Bean"

Android 4.1 "Jelly Bean"

כמו תמיד, גם הפעם מכשיר ה-Galaxy Nexus של גוגל זוכה לקבל את עדכון מערכת ההפעלה "Jelly Bean" באופן אקסלוסיבי ראשון.

בין החידושים שייכנסו לגרסא החדשה של מערכת ההפעלה ייכנס Google Now, שדרוג הכרחי של שירות החיפוש של Google במכשירי Android לאור הצטרפותה של Siri, העוזרת הקולית, אל מערך האייפון והאייפד של אפל. Google Now עושה את מה שגוגל עושה הכי טוב – מספקת תשובות, ומהר. השירות מקבל כבר היום ביקורות נהדרות, מבחני ההשוואה של בלוגרים ברחבי העולם מראים כי גוגל מספקת תוצאות מדויקות, מצוינות ושזמני התגובה מהירים משל סירי. עם זאת, אין לשכוח כי סירי נמצאת כיום על מיליוני מכשירים, ושרתיה עמוסים מאוד בנסיון לעמוד בעומס הבקשות כל רגע נתון, ואילו Google Now מספק תשובות למספר מוגבל מאוד של מכשירים כרגע. בשורה משמחת נוספת, היא תמיכה בשפה העברית בחיפוש הקולי.

כמו כן הגרסא החדשה של מערכת ההפעלה תחדש את תחום ה-Notifications לגמרי, בפעם הראשונה נוכל "להגדיל" התרעות על מנת לחשוף כפתורים מותאמים אישית עבור כל התרעה, וכן לקבל מידע נוסף שלא יכלנו לקבל בשורת ההתרעה הקודמת.

גם Google Play תשודרג, ומהיום במקום להוריד מחדש אפליקציה על מנת לשדרג אותה, נוכל להוריד רק את קטע הקוד שהשתנה מהגרסא הקודמת. גוגל מוסרת שלפי בדיקתם, תחסך הורדה של כ-70% מהאפליקציה בכל פעם.

Nexus Q

במהלך יוצא דופן ביום הראשון גוגל הכריזה על כדורגל מעוצב. סתם, מדובר ב-Streamer (מכשיר להזרמת מדיה לטלוויזיה או רמקולים חיצוניים) לכל דבר, שמתממשק בצורה אלגנטית עם הסמארטפון או הטאבלט, שמסוגל להקרין סרט ישירות מ-Google Play או להשמיע מוזיקה היישר מהמדיה שנקנתה בחנות של גוגל. גם פה כמו ב-Apple TV, לא נראה כי המוצר יגיע אל השוק הישראלי (וגם אם כן, סביר להניח שלא יהיה הרבה מה לעשות איתו).

Nexus 7

הטאבלט של גוגל הגיע. קטן וקומפקטי (רק 7 אינץ'), לא נראה כי הטאבלט הזה הוא מה שיישבור את נתח השוק המטורף של האייפד. עם זאת, הטאבלט הזה הוא ירייה ראשונה בקרב. הטאבלט מגיע עם מעבד מרובע ליבות עוצמתי (אם כי על המעבד הוטלה מגבלת שימוש) Tegra 3 של Nvidia, מסך 7 אינץ' (קטן יחסית לשוק הטאבלטים כיום), מצלמה קדמית בלבד ומערכת הפעלה Android 4.1 Jelly Bean. נראה כי גוגל מהמרת בכל כוחה על טכנולוגיית הענן, שכן זהו ההסבר ההגיוני היחיד לנפח האחסון המוגבל (8GB או 16GB בגרסא המוגדלת).

המחיר מפתה, רק 200$ לגרסאת ה-8GB ואילו 250$ לגרסאת ה-16GB.

 

הוסף תגובה