אפל שומרת על פרטיכם הפרטיים ביותר. לעצמה

אתרי חדשות ברחבי העולם מתלהבים מהידיעה על הפטנט החדש של אפל: הטעיית שירותי תוכן שדורשים פרטים מזהים (אפליקציות, שירותי מיקום, אתרי אינטרנט), זיוף של פרופיל אחיד ושונה לגמרי מפרופיל המשתמש ושליחת המידע הפיקטיבי אל שירות התוכן. כלומר, במידה ואתם נמצאים בישראל, עושים Check-In במסעדה באילת ונרגעים עם איזה ספר טוב, אפל תדאג לשבש את המידע הזה, כך ששירותי הפרסום של פייסבוק יחשבו שאתם אוכלים צ'יזבורגר בסניף מקומי בבוליביה. לרגע ניתן להתבלבל ולחשוב שאפל עושה זאת לצורך הגנה על פרטיות המשתמש. לרגע. אבל אז חושבים שוב על הפרטים הקטנים.

לכאורה, אפל מנסה להגן על פרטי המשתמש, ובוחרת להסוות את המידע שלו. את המידע הפיקטיבי היא מספקת לשירותי התוכן, והמידע האמיתי? הוא מוגן אצל אפל. אבל אצל אפל כמו אצל אפל, מדובר בפטנט אכזרי בעל רבדים רבים. אחסוך במילים ואומר כי לא מאהבת מרדכי אפל שומרת על פרטיות המשתמש – אלא כי משנאת המן. אפל מעדיפה לשמור על הפרטים האישיים של המשתמש – אצלה.

אפל בעצם אומרת בריש גלי כי הפרטים שלכם מוגנים אצלה. היא מבחינתה לא תתן למידע האישי והמסווג שלכם לדלוף החוצה, שכן המידע הזה הוא ידע, וידע זה כוח וכסף. לגוגל, פייסבוק ושאר השירותים נמכור מידע פיקטיבי, ואילו אנחנו נשתמש במידע העדכני והמדויק. לכן, לא פחות ולא יותר, מדובר בהכרזת מלחמה: במלחמה כמו במלחמה עסוקים הצדדים בשמירה על מודיעין ופיברוק מודיעין פיקטיבי.

הפטנט הזה הוא הצעד האחרון בשורה של צעדים מדאיגים ומכעיסים של אפל שהופכת לאט לאט לתאגיד הענקי שהיא ניסתה להתריע מפניו ב-1983.

הוסף תגובה