רשמים ומחשבות מהרצאתו של ביז סטון, ממייסדי טוויטר, בישראל

ביום שלישי, ה24.11 יצאתי עם אחי להרצאה של ביז סטון, ממייסדי טוויטר במהלך כנס הבוגרים של המכללה למנהל.

לא פוגשים בחור מיוחד כמו ביז סטון (Biz Stone, ממייסדי טוויטר) לעיתים קרובות, וההרצאה שהעביר בכנס הבוגרים של המכללה למנהל הייתה מיוחדת במינה. בשונה מהצורה שבה הרבה מהנוכחים קיבלו את ההרצאה, אני לא הופתעתי כשהוא לא דיבר על תוכניות עסקיות או אלגוריתמים מסובכים – למזלי, לא ציפיתי לכאלה. ביז הרצה במשך ארבעים דקות וסיפר על ההחלטות שהביאו ליצירת טוויטר, על הדרך שבה הוא תופס את החיים והרבה תובנות משעשעות.

הוא פתח את ההרצאה בתמונה בה רואים אותו ואת אשתו ביום חתונתם; אשתו עם יד על פניה, מסתכלת אל הרצפה והוא נראה מאושר מתמיד – הוא סיפר שבאותו רגע הוא ניסה להסביר לאשתו ש"Happy Mistakes are the best kind", ולא תמיד החיים מתנהלים כמו שציפינו. הוא סיפר שתופעת המיקרו-בלוגינג טוויטר החלה בכלל כפרויקט שונה לגמרי של העברת קטעי אודיו על גבי רשת האינטרנט, אבל התפתחה והשתנתה בעצמה. עם הזמן ביז פיזר המון קלישאות נחמדות באוויר – "השראה היא משאב שלא נגמר", "אפשרויות תמיד ניתנות ליצירה". אימצתי בחום חלק מהן. בנוסף, הוא שיתף מספר סיפורים מעניינים ויוצאי דופן על השימוש בטוויטר, כמו לדוגמא סיפורה של מאפייה שהחלה לעדכן בטוויטר מתי יוצאות עוגיות חמות מהתנור, ובחור שנסע למצריים כדי לצלם הפגנות שעדכן ממצרים שעצרו אותו ושוחרר לאחר מספר שעות אחרי שהמשפחה שלו ראתה את העדכון.

לסיכום ובסופו של דבר ההרצאה של ביז הייתה זריקת אדרנלין נהדרת – הוא לא שיתף סודות מקצועיים של טוויטר, הוא עצמו מודה שהוא לא איש עסקים. במקום, הוא העביר הרצאה נהדרת על החיים שמאחורי מיזם אינטרנטי ופיזר המון חכמת חיים.

2 תגובות ל “רשמים ומחשבות מהרצאתו של ביז סטון, ממייסדי טוויטר, בישראל”

  1. כתבה נחמדה מאוד, עניינית וקצרה. המשך כך .
    אני אישית חושבת ששירותים מקוונים כמו טוויטר ילכו ויתפסו חלק מרכזי יותר יותר בחיי החברה שלנו.

  2. תודה על המחמאה. אישית, גם אני חושב כך. טוויטר היא רק יריית הפתיחה בנושא זה…

הוסף תגובה