חלונות 7 – מרשים.

חלונות Windows 7

סוף השבוע הזה היה מרגש במיוחד. RC של חלונות 7 עובד לי על המחשב בצורה נהדרת. בסופו של יום אני יכול להגיד בלב כמעט שלם שחלונות 7 היא מערכת ההפעלה הבאה, מכל הבחינות. מייקרוסופט הצליחו לקנות את האמון שלי עם מערכת הפעלה נוחה, ידידותית, יציבה, תומכת לאחור וכמובן – יפייפיה.

הגרסא הנוכחית מתפארת בעיצוב דמוי ויסטה (חכו! חכו!), עם שינויים אחדים – באייקונים, בשקיפויות, בממשק וערכות העיצוב. הגרסא מגיעה עם סדרת רקעים עוצרי נשימה לשולחן העבודה, שאת חלקם פרסמתי כאן בבלוג. מעבר לזה, כל שטיק (וזו אולי נקודה שעובדת קצת לרעת החבר'ה במייקרוסופט) מאופקט (מלשון – מכיל אפקטים), אבל יש לציין שיש מקומות שבהן האפקטים לא יכלו לבוא בצורה טובה יותר, כמו לדוגמא בסיום משחק סוליטר. גם ממשקי ההגדרות בכל מקום שונו (טוב, אולי לא בכל מקום), ועכשיו הם גדולים ונוצצים, מה שמתגלה כאסוציאטיבי ונוח למדי.

הכלים החדשים-ישנים, כמו הצייר הנוסטלגי והכתבן השתדרגו בצורה מטורפת, וקיבלו ממשק דמוי – אופיס 2007, המכיל תכונות חדשות (הכתבן ממש הפך למיני וורד), והעלו את היעילות שלהם פלאים. בנוסף, המערכת תומכת בכל תוכנה שהרצתי עליה. זה לא המקרה של ויסטה בו תוכנות לא עבדו עליו כשתוכננו לאקספי. כאן תוכנות עובדות, גם אם תוכננו לאקספי ובעיקר אם הן תוכננו לויסטה.

אי אפשר להגיד שהגרסא נטולת באגים לגמרי. היא לא. אבל הם כל כך שוליים, וכל כך קטנים, שהם כל לא משנים את חוויית המשתמש המצוינת. לי יש רק דברים טובים להגיד על חלונות 7..

הוסף תגובה